kontakt@szkolamuzyczna.eu (032) 434 10 62
[layerslider id="1"]
Estera Manderla
Dyrektor Szkoły

Estera Manderla – absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury i dr Piotra Chołołowicza. Współzałożycielka zespołu Akson Duo, który zdobył II miejsce na  VII Prezentacjach Muzyki Akordeonowej Harmonia Viva we Wrocławiu (2005) i wyróżnienie na II Międzynarodowym Festiwalu Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej w Częstochowie (2005), a także występował podczas XVI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych w Katowicach (2006).
Jej uczniowie są laureatami konkursów o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim
i międzynarodowym, m. in: Wojewódzkiego Konkursu Akordeonowego Szkół Muzycznych I i II stopnia w Raciborzu, Konkursu Muzyki Akordeonowej w Kluczborku, Ogólnopolskiego Festiwalu Akordeonowych Zespołów Muzycznych I i II stopnia w Stalowej Woli, Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych, Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Ostrawie (Czechy).
Za całokształt działalności pedagogicznej otrzymała w 2017 roku nagrodę dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.
Estera Manderla od sierpnia 2010 roku pełni także funkcję prezesa Stowarzyszenia Artystycznego Uwagi wARTe, a od 2014 roku członka zarządu w Stowarzyszeniu TUTTI. Jest koordynatorką wielu projektów: Widowiska muzyczno taneczne: Argentyńskie tango i Ogniste flamenco (2009), TRZASKO DŹWIĘKI (2014), Zawiało.Retro projekt (2015), Rybnik.ELECTRO Music (2015), Laboratorium Trzaskodźwięków (2015, 2016), Rybnickie Pikniki Muzyczne (2017), Pikniki na Kampusie (2018), Wianki w Magicznej Silesii (2018), Magiczna Silesia – ze sztuką ku trzeźwości (2018) oraz współorganizatorką I, II i III edycji Rybnickiego Festiwalu Muzyki Dawnej (2008, 2009, 2010), projektu Deptak sztuki (2011) oraz Śląskich spotkań z Muzyką Nową (2011). Jest także twórcą i realizatorem projektu: Zakup akordeonów guzikowych z manuałem melodycznym (2011) dotacja MKiDN.

Michał Gajda
Wicedyrektor Szkoły

W 2009 roku powołano stanowisko wicedyrektora Samorządowej Szkoły Muzycznej II stopnia, które objął Michał Gajdanauczyciel klasy oboju. Naukę na tym instrumencie rozpoczął na etapie szkoły średniej w PSM II stopnia w Rybniku, następnie w tej specjalności ukończył studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie oboju Edwarda Mandery. W 1994 roku podjął pierwszą swoją pracę w szkole muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju, a rok później także w PSM I stopnia w Żorach. Poza działalnością pedagogiczną prowadzi także aktywne życie koncertowe –  jest muzykiem współpracującym z  różnymi orkiestrami: dętymi i symfonicznymi. Jako oboista zasiada w szeregach Żorskiej Orkiestry Kameralnej Camerata Sariensis, występuje jako solista i kameralista w wielu wydarzeniach koncertowych miasta. W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nadal sprawuje urząd wicedyrektora tej placówki.

SEKCJA FORTEPIANU I AKORDEONU

10. Wójtowicz Tomasz – waltornia

SEKCJA TEORII MUZYKI

kombinacja1