kontakt@szkolamuzyczna.eu (032) 434 10 62

Harmonogram wydawania świadectw
w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych
w Żorach

26 czerwca 2020 (piątek) – PSM I st.

10:30-11:15 – klasa I C4

11:15-12:00 – klasa II C4

12:00-12:45 – klasa III C4

13:15 – 14:30 – klasa IV C6

14:30-15:45 klasa VC6

16:00-17:00 – klasa VI C6

17:00-17:30 – klasa IV C4

_______________________________________________________

29 czerwca 2020 (poniedziałek) – PSM I st.

9:00-10:30 – klasa I C6

10:30-12:00 – klasa II C6

12:30-15:00 – klasa III C6

______________________________________________________

30 czerwca 2020 (wtorek) – PSM II st.

9:00-10:00 – klasa I

10:00-11:00 – klasa II

11:00-12:00 – klasa III

12:00-12:30 – klasa IV

12:30-13:00 – klasa V

Uczniów PSM II st. prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości.

WAŻNE!!! Wszyscy, którzy nie będą mieć możliwości odbioru świadectwa w wyznaczonym terminie, będą mogli to uczynić w środę 1 lipca 2020 w godzinach 9:00-14:00 w siedzibie szkoły.
Proszę pamiętać o przyniesieniu własnego długopisu oraz o zasadach bezpieczeństwa (maseczki, rękawiczki).

***

Informujemy, iż dni 12 i 16 czerwca 2020r.

są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

w tych dniach nie będzie odbywało się nauczanie zdalne.

W tych dniach odbędą się badania przydatności do PSM I st.

i egzaminy wstępne do PSM II st.

Drodzy Rodzice i Uczniowie ZPSM w Żorach

Informujemy o możliwości  zapoznawania się z przewidywanymi ocenami rocznymi z poszczególnych zajęć edukacyjnych poprzez elektroniczny dziennik naszej szkoły – MobiReg.

***

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

W związku z przejściem Szkoły na pracę w „trybie zdalnym” od dnia 25. 03. br., pragnę  poinformować, iż KAŻDY NAUCZYCIEL (również przedmiotów teoretycznych, chóru i orkiestry) skontaktuje się z Państwem drogą mailową lub telefoniczną.
Następnie zostaną Państwu oraz Uczniom przekazane dalsze informacje na temat formy współpracy i prowadzenia zajęć w trybie zdalnym.

W razie pytań proszę pisać na maila: kontakt@szkolamuzyczna.eu, psmzory@wp.pl, dyrektor@szkolamuzyczna.eu lub dzwonić: nr tel.699 938 876

Komunikat Dyrektora ZPSM

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 i przepisami wydanymi na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, informuję, że:
1. Od 25 marca 2020 szkoła realizuje nauczanie na zasadzie pracy zdalnej.
2. Sugerowany sposób komunikacji z sekretariatem i dyrektorem to forma elektroniczna adres mail: dyrektor@szkolamuzyczna.eu, kontakt@szkolamuzyczna.eu, psmzory@wp.pl lub telefoniczna; nr tel. 699 938 876.
3. Szkoła jest dostępna w trybie nadzwyczajnym w godzinach: 9:00 – 13:00.
4. Od 25 marca realizowana będzie podstawa programowa kształcenia w zakresie wszystkich przedmiotów w systemie pracy zdalnej, oprócz przedmiotu „Zespół muzyki rozrywkowej” („Big-band” II st.).
5. Szczegółowe zasady kształcenia na odległość:
a) nauczyciel ma obowiązek utrzymywania kontaktu z każdym uczniem zgodnie z planem tygodniowym; konieczny jest zapis w dzienniku elektronicznym (obecność, temat i metoda pracy – forma komunikacji),
b) w przypadku braku komunikacji (okres trzech kolejnych lekcji) nauczyciel ma obowiązek zgłoszenia tego faktu dyrektorowi poprzez e-mail dyrektor@szkolamuzyczna.eu,
c) sugerowany sposób komunikacji nauczyciela z uczniem i rodzicami to kontakt mailowy, telefoniczny; dopuszczalne są także inne formy komunikacji,
d) praca ucznia podlega ocenie; nauczyciel monitoruje postępy uczniów, weryfikuje wiedzę i umiejętności ucznia, wystawia ocenę w e-dzienniku (minimum jedna na miesiąc).

Dyrektor ZPSM w Żorach

***

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

W związku z zawieszeniem wszystkich zajęć dydaktycznych w budynku szkoły, jesteśmy w trakcie organizacji pracy szkoły, z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, dzięki którym będziemy mogli w pewnym stopniu kontynuować zajęcia tak teoretyczne, zbiorowe, jak i indywidualne.

Uczniowie!

Wiem, że spada na Was obowiązek samodzielnej nauki i z pewnością nie jest to łatwe. Zwracam się jednak do Was z prośbą o utrzymywanie stałego kontaktu z nauczycielami instrumentu głównego i przedmiotów teoretycznych. Każdy z pedagogów zaproponuje Wam odpowiednią formę kontaktów i pracy. Jestem przekonana, że wspólnie ustalicie nowe metody na realizację edukacji muzycznej. Zachęcam Was także do korzystania z proponowanych na naszej stronie internetowej muzycznych stron internetowych, które mogą wspomóc samodzielną pracę.

Szanowni Rodzice!

Proszę Państwa o pomoc w tej trudnej sytuacji i motywowanie dzieci do samodzielnej pracy. Ważne jest, byśmy pozostawali w kontakcie, poprzez drogę elektroniczną lub telefoniczną, które obecnie okazują się niezbędnymi narzędziami w zakresie komunikacji.

Informuję Państwa, że Szkoła funkcjonuje w trybie pracy zdalnej, dlatego większość spraw można załatwić poprzez kontakt mailowy, który zdecydowanie preferujemy.

Kontakt telefoniczny do sekretariatu: 699 938 876, można dzwonić w godzinach 8:00 – 16:00

Życzę wszystkim dużo zdrowia, siły i spokoju!

Mam nadzieje, że możliwie jak najszybciej,  spotkamy się w szkole, na lekcjach i koncertach.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w związku z tymczasowymi zmianami organizacyjnymi wynikającymi z sytuacji epidemiologicznej kontakt z pracownikami Szkoły Muzycznej w okresie od 17.03.2020 r. do odwołania będzie realizowany za pośrednictwem poczty elektronicznej, oraz telefonicznie.

Kontakt: tel. 699-938-876

e-mail: kontakt@szkolamuzyczna.eu

Informacja w sprawie koronawirusa
kliknij

***

W trosce o środowisko prosimy używać własnych butelek do picia na wodę z dystrybutorów.Znalezione obrazy dla zapytania bidon

Informacja dot. obuwia zmiennego

Obuwie zmienne obowiązuje już od początku roku szkolnego. Obuwiem zmiennym nie może też być but na obcasie czy platformie, zimowe kozaki.